kapela

Dragan Hoxha


Dragan se narodil v Albánii. Tam také získával první hudební zkušenosti. Kromě kytary se učil hrát na piano a akordeon. Kytara ho ale přitahovala nejvíce (Jeho učitelem byl Alfonzo Balici, výtečný kytarista sedmdesátých let, který v západní Evropě sbíral řadu ocenění) a již koncem šedesátých let hrál s blues-rockovou skupinou na různých festivalech v Albánii. Podobné žánry to v komunistické Albánii neměly jednoduché a tak se s přáteli ze skupiny pohybovali v jakési poloilegalitě. Po roce 1989 Dragan zakotvil v Československu. Ve skupině H-H Blues, kterou založil, je hlavním autorským a aranžérským duchem. Kromě hudby se rád věnuje malování a literární tvorbě.

Vojtěch Hötzel


Na ZŠ 8 let navštěvoval lidovou hudební školu obor klavír. Na gymnáziu 1 rok navštěvoval lidovou hudební školu obor klasická kytara. Během studia na VŠ studií hrál v undergroundových kapelách (nejznámější pod pracovním názvem "Garáž", rock, regae, blues, kde hrál na doprovodnou kytaru a foukací harmoniku. Nejvíce byl ovlivněn v 80. letech vydaným dvojalbem Antologie Blues. V roce 1999 založil spolu s Draganen H-H-BLUES.

Michal ArnotJeho prvním a také zatím nejdelším hudebním angažmá (1992 – 2001) bylo působení v bluesrockové skupině Škoda Pásky (později přejmenované na ŠP Band) ze Světlé nad Sázavou. V letech 2000 – 2001 hrál také v kapele Vrabec v srsti, v jejímž repertoáru se kromě blues objevovaly jazzrockové prvky. V roce 2001 v Praze spoluzaložil s kytaristou Břéťou Olivou bluesovou skupinu Just Friends. S kytaristou Štěpánem Uhlířem, pianistou Michalem Nejtkem, saxofonistou Šimonem Ornestem a bubeníkem Adamem Kollerem hrál v letech 2002 – 2006 v uskupení Jazzbox. V letech 2002 – 2004 odehrál řadu koncertů se skupinami Pozdravpámbu Svatopluka Karáska a Lyrika Putyka Karla Vepřeka. Kromě H-H Blues hraje v současné době také na kontrabas v občasném uskupení Jazzterdays, které se soustředí na klasické swingové a jazzové standardy. Učí dějepis a zeměpis na Prvním obnoveném reálném gymnáziu v Praze (www.porg.cz).

Pavel PečenkaNa bicí nástroje hraje od třinácti let, kdy navštěvoval ZUŠ v Kutné Hoře u učitele Martina Vajgla, kde v rámci školních soutěží získal i několik ocenění. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze, kde v letech 2001-2007 studoval bicí nástroje u prof. Miroslava Kympla a Vladimíra Žižky. Prošel různými hudebními skupinami, jako např. Wootochit, Votchi, Black Pearl, Smokie Revival, Blackbird, nebo Pražský Filmový Orchestr ad. Kromě HH Blues dnes hraje ve skupině Folimanka Blues. Zároveň vede oddělení bicích nástrojů v ZUŠ Čáslavi a Kutné Hoře.